Τα παιδιά μαθαίνουν Αγγλικά στο Κέντρο Ξένων Γλωσσών Σ. Αθανασιάδη με πολύ παιχνίδι και διαδραστικές δραστηριότητες!
![](https://aws.kidsproject.gr/api/s3/uploads/articles/1637342950663_246122286_4391192644300480_3094859009282562463_n.jpg)
Στο κέντρο Ξένων Γλωσσών Σ. Αθανασιάδη, στη Κυψέλη, διδάσκουμε με υπευθυνότητα και συνέπεια, με τα πιο σύγχρονα μέσα εκπαίδευσης Αγγλικά, Γαλλικά, Γερμανικά, Ιταλικά & Ισπανικά.
🎯 Στόχος του κέντρου η καταξίωση των μαθητών μας στον επαγγελματικό τομέα μέσω της άριστης κατάρτισης σε ένα περιβάλλον φιλικό με παιδαγωγικό χαρακτήρα. Με σύμμαχό την τεχνολογία, η εκπαιδευτική διαδικασία κεντρίζει το ενδιαφέρον των μαθητών. Σύγχρονα μέσα όπως διαδραστικοί πίνακες σε όλες τις αίθουσες, αίθουσα υπολογιστών / project corner & tablets αποτελούν πολύτιμα εργαλεία στην εκπαιδευτική διαδικασία.
Γνωρίστε μαζί μας το ΝΕΟ ειδικό τμήμα Αγγλικών για παιδιά ηλικίας 4-6 ετών!
Στο ΚΕΝΤΡΟ ΞΕΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ, πιστεύουμε στη συμμετοχή των μαθητών στην εκμάθηση της ξένης γλώσσας.
Γι' αυτό το λόγο:
✔️ Βλέπουμε ταινίες με εκπαιδευτικό περιεχόμενο και σχεδιάζουμε ειδικές δραστηριότητες.
✔️ Έχουμε ειδικά σχεδιασμένο πρόγραμμα DRAMA.
✔️ Οργανώνουμε δραστηριότητες χειροτεχνίας για την πιο διασκεδαστική εκμάθηση γραμματικών φαινομένων. Παίζουμε τα γραμματικά φαινόμενα με επιτραπέζια παιχνίδια.
✔️ Εστιάζουμε σε διάφορους γνωστικούς τομείς (βιολογία, γεωγραφία, ιστορία, κλπ) με πολλούς ευφάνταστους τρόπους.
👉 Αποκλειστική Προσφορά για τους Αναγνώστες του Kidsproject.....Ο πρώτος μήνας εντελώς ΔΩΡΕΑΝ. 👈
Κατοχυρώστε το κουπόνι σας με ένα κλικ ΕΔΩ
Τα παιδιά μαθαίνουν Αγγλικά με πολύ παιχνίδι αλλά και ειδικά σχεδιασμένες δραστηριότητες: χειροτεχνίες, θεατρικό παιχνίδι, επιτραπέζια, yoga και πολλά ακόμη!
📌 Έναρξη τμήματος Δευτέρα 10 Ιανουαρίου 2022.
Δήλωση εγγραφής μέχρι 17 Δεκεμβρίου 2021.
Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.